Про Mixed Conditionals, Future in the Past та інші граматичні страшилки

Про Mixed Conditionals, Future in the Past та інші граматичні страшилки

Ми часто помічаємо, що учнів лякають граматичні теми зі складними назвами, тож постараємося зробити граматичні страшилки простими і зрозумілими. Let's go!

Mixed Conditionals (змішаний тип умовних речень)
Це мікс двох типів умовних речень – другого і третього. Наприклад:
🪄 If I hadn't subscribed to English Monsters, I wouldn't know so much useful stuff now! (3 тип + 2 тип) – Якби я не підписалась на Монстрів, то не знала би стільки корисного зараз.
🪄 If Oleg wasn't so stubborn, we would've gotten married a long time ago! (2 тип + 3 тип) – Якби Олег не був таким впертим, ми б вже з ним давно одружились!

Future in the Past (майбутнє в минулому)
Це майбутнє, яке колись було майбутнім. Але зараз для нас воно вже не є актуальним. Тому will змінюємо на would. Наприклад:
🪄 In March 2022, Arestovych said the war would be over in 2-3 weeks. – У березні 2022 року Арестович сказав, що війна закінчиться через 2-3 тижні. (Бачимо, що ці 2-3 тижні вже є в минулому).

Future Perfect (граматичний час)
Вживаємо, коли дія закінчиться до певного "дедлайну" в майбутньому. У Монстрах ми називаємо цей момент "стіна" – дія ніби впирається у стіну і не може бути виконана пізніше.
🪄 By this time tomorrow, my Monster teacher will have checked all my homework. – Завтра до цього часу мій Монстротічер перевірить всю мою домашку. (Тобто дія має дедлайн – не пізніше, ніж у цей час завтра).

Gerund (герундій)
Дієслово + ing = герундій. Swimming, reading, fighting – це все він. У нього є кілька правил вживання. Ось деякі з них:
🪄 To be honest, listening to cheesy podcasts is my favorite thing to do. – Правду кажучи, моє улюблене – це слухати банальні подкасти. (Герундій – слухання подкастів – виконує роль іменника).
🪄 Look at the pretty woman walking down the street! – Подивись на красиву жінку, що йде вулицею. (Тут герундій перекладаємо через зворот – жінка, що йде вулицею)

Граматика не така страшна, якщо її пояснюють Монстри 😈 Переконатися у цьому можна за допомогою нашого маратону на 12 часів.
Поділитися:
Popular articles
English Monsters button background

Досить думати!

Ти нарешті заговориш!