Не будь таким упередженим! Різниця між biased i prejudiced

Не будь таким упередженим! Різниця між biased i prejudiced

Людину, упереджену щодо романтичних комедій, назвемо biased чи prejudiced? Зараз з цим і розберемося!

✍️ Хто prejudiced?
Коли ми маємо упередження щодо раси, релігії або просто певної групи людей, і навіть не бачили їх – ми prejudiced. На це навіть натякає префікс pre-, тобто щось, що сталось ДО початку чогось іншого. Хтось може бути prejudiced against blonde girls чи Buddhists.

А якщо знаєш книгу/фільм "Гордість та упередження" (Pride and Prejudice), то можна згадати, що Елізабет Беннет була упереджена щодо містера Дарсі ще ДО того, як з ним познайомилась.

Ivan is quite prejudiced against romantic comedies. He prefers musicals. – Іван досить упереджений щодо романтичних комедій. Йому подобаються більше мюзикли.

✍️ Хто biased?
А з цим словом – навпаки. Уяви, що твої друзі люблять твою фірмову домашню каву. А коли ти готуєш ще й борщ, то вони вже будуть впевнені, що й він смачний, навіть не куштувавши. У цьому випадку твої друзі є biased – упереджені, бо мають на це особисті причини.

Bias нагадує слово base – так і можемо запам'ятати: нам потрібно мати якусь базу, основу для того, щоб бути biased.

– Tell the truth, does this jacket make me look fat? – Скажи правду – цей піджак робить мене товстим?
– I'm your friend, so I'm biased. But you look great, by the way. – Я твій друг, тож я вже упереджений. Проте виглядаєш чудово, до речі.

Але мова – це мова, тому буває таке, що носії вживають ці слова взаємозамінно. Та якщо сумніваєшся, яке краще вжити, користуйся сьогоднішніми правилами!

Хочеш ще більше цікавинок про англійську? Підписуйся на нас у соцмережах:
Телеграм
Інстаграм
Фейсбук
 
Поділитися:
Popular articles
English Monsters button background

Досить думати!

Ти нарешті заговориш!