Супергероїв забагато не буває, Або як поставити Бетмена у множину

Полякова Оля
Автор: Полякова Оля
граматика завдання для справжніх монстрів лексика цікаве

Ми хочемо, щоб наші учні були готові до всього і у будь-якій ситуації знали, що сказати. Сьогоднішня стаття допоможе вам не розгубитися і правильно поставити іменник у множину, навіть якщо вам доведеться це робити у розмові з супергероєм.

Уявіть, що одного прекрасного вечора ви заходите в бар і бачите там Бетмена.

Ясна річ, не можна просто так взяти і підсісти до Бетмена, тому для сміливості вам таки доведеться трошки випити. І от після парочки стаканчиків ви нарешті наважуєтесь на знайомство, але в очах вже двоїться, тому замість одного superhero ви бачите цілих двох superheroes.

І взагалі ви вже не відрізняєте, чи це a superhero-superheroes, чи a superpotato-superpotatoes, або навіть a supertomato-supertomatoes, бо форми множини у цих слів утворюються однаково.

 

Але Бетмен — чемний хлопець, бачить, що вам важкенько, і намагається відрекомендуватись:

— Hi, I’m Batman!

Так як для вас його все ще два, ви відповідаєте:

— Hi, Batmen!

Тому що Batman — це людина-кажан, а Batmen — люди-кажани. Так само як

A man-men

чоловік-чоловіки

З ним ще може бути Диво-Жінка, яка також двоїтиметься:

Wonderwoman-Wonderwomen, бо

A woman-women

Жінка-жінки

І от ви вже такий сміливий, що вирішуєте задати Бетмену сакраментальне запитання: а що було б, якби він був не кажаном, а просто мишею? А Бетмен вам з такою іронічною посмішкою відповідає, що тоді він був би

A mouse-mice

миша-миші

У нього були б

A tooth-teeth

зуб-зуби

І можливо навіть

A foot-feet

ступня-ступні

Тепер час питати його про особисте життя. І тут виявляється, що Бетмен хоче замість однієї wife мати цілих дві wives!

A wife-wives

Дружина-дружини

Дружити з

An elf-elves

Ельф-ельфи

А ще він мріє про велике господарство, розводити

A calf-calves

Теля-телята

Щоб потім усіх їх зарізати одним гострим a knife або багатьма knives (ніж-ножі). Звичайно, якщо він встигне зробити це до того, як прийдуть a wolf-wolves (вовк-вовки), бо вони такі a thief-thieves (злодій-злодії), недарма ці слова однаково утворюють множину.

Наприкінці Бетмен скаже вам, що його основна задача — не шкодуючи власного life рятувати людьські lives (життя-життя у множині). Ну і, звичайно ж, похвалить вас за відмінне знання неправильних форм множини!

Пишіть Монстрам, як ви поставите у множину a leaf (листочок), щоб озеленити планету, a shelf (полиця), щоб умістити всі свої книжки англійською мовою, a half (половина), щоб знайти свою другу половинку. Дамо маленьку підказку — ці слова дружать із телятами:)

Good luck!

 

Полякова Оля
Автор:
Полякова Оля