Не такі вже й дурнуваті оповіданнячка

Руслан Терновий
Автор: Руслан Терновий
агент в the USA лексика

Вітання усім!

Сьогодні будемо з вами говорити про одну з методик вивчення слів. Усі лінгвісти кажуть, що слова добре запам’ятовуються в контексті, який ви постійно повторюєте. В цій статті ви побачите, як я пристосував цей прийом для себе з метою вивчення слів.

Часто по дорозі на роботу я слухаю записи радіопередач BBC. Дуже часто там чую цікаві вислови чи нові для мене слова. Щоби запам’ятати їх, я намагався ці нові слова постійно повторювати. Реалії такі, що не кожен з нас може спілкуватися достатньо, щоби постійно повторювати слова в контексті. Це основна проблема.

Спочатку я намагався відтворити цікавий мені контекст, повторюючи його, та марно. Контекст дуже швидко забувався. Тому я почав подумки складати нові речення з невідомим мені словом. На мій подив, десь після десятого створеного речення нові слова запам’ятовувались досить легко. Ще краще запам’ятовувалося, коли ці речення я проговорював вголос.

Тоді я почав експериментувати, а саме, писати невеликі оповідання, які складаються з 10 речень. Досвід показав, що слова запам’ятовуються швидко і надовго. З іншого боку, видумувати гарні оповідання займає певний час. Тому я спробував просто писати будь-які речення з новим для мене словом. Можна, наприклад, описати ситуацію, в якій ви почули це слово. Крім того, виявилося, що незв’язані між собою речення з новим словом не менш ефективні для запам’ятовування самого слова. Головне, що ви їх складаєте самі.

Звичайно ж, приклад. Останнє слово, яке я вивчив нещодавно, – to discombobulate. Ось приклад моїх речень для запам’ятовування.

When I entered the place everybody was running around, dancing and was obviously discombobulated. That’s a weird word to describe – discombobulation. Everything pointed that even a barman felt discombobulated. He could not shake cocktails as a barman normally does, because he was discombobulated. What is your first impression if you don’t know this word and they tell “you look discombobulated”? You feel discombobulated! At the same time the word “to discombobulate” sounds funny. Just say it slowly to somebody “You are discombobulated, aren’t you?”. Depending on a person who you say these words to, you can get discombobulated in different ways. I hope I did not discombobulate you with this discombobulating essay.

Таким чином, повторюючи слова, ми штучно створюємо повторення контексту. Видумуйте не менш, ніж 10 речень з новим для вас словом і повторюйте їх про себе, а краще вголос – ви і не помітите, як у вашій копілочці набереться багато нових слів. А ще ви будете розвивати уяву і просто створювати собі хороший настрій по дорозі на роботу. Це зовсім не займає часу, якщо ви видумуєте речення коли йдете кудись. Коли ви пишете слова, працює ще й зорова пам’ять. Це майже стовідсоткова гарантія запам’ятовування.

Про інші способи запам’ятовувати слова ви можете почитати у нашій статті Як стати словесним олігархом, або 7 способів вчити слова.

До наступних! З вами був Руслан.
Aufwiederschnitzel!

Руслан Терновий
Автор:
Руслан Терновий