4 способи довчити англійську

Світлана Левандовська
Автор: Світлана Левандовська
Без категорії

Навіяно книгою Браяна Морена “12 тижнів”

Одна моя подруга намагалась схуднути. Вона перепробувала безліч дієт – вважала, що якщо одна не спрацювала, то інша вже точно допоможе. Вона казала мені: “Через місяць я точно схудну”. І постійно зривалась. Десятки моїх знайомих намагалися вивчити англійську. Вони казали мені: “Треба вже нарешті взятися за свою англійську”. І чомусь після кількох завалів з навчанням чи роботою, англійська виявлялась мовою, без якої все-таки можна прожити. Чому у них  нічого не вийшло? Наступного разу, перед тим, як зірватися, спробуйте спочатку хоча б одну із цих 4 порад.

1. Побачте
У дитинстві ми часто мріяли кимось бути і дуже яскраво собі це уявляли. І бажання від цього ще більше посилювалось. Тоді ми не знали такого потужного слова як “візуалізація”. Це бачення нашого майбутнього, промальовування успіху у деталях. Моїй подрузі, наприклад, варто було б уявити, як вона спілкується з іноземцями чи працює за кордоном. Або як отримає більшу зарплату, бо коли люди знають англійську, так часто стається. Тоді це надихнуло би її на довший час, ніж зазвичай, і штовхнуло би рухатись вперед попри все. Лише тоді з’являється наступне слово – ” мотивація”.

2. Сплануйте
Як наречені до найменших дрібниць планують своє весілля, так і Ви повинні мати чітке уявлення, що робити і, головне, – як. Чим більше часу Ви витратите на побудову плану, тим менше часу – на його виконання. Важливо бути конкретним у цілі. У випадку моєї подруги це не “вивчити англійську за два місяці”, а вивчити, скажімо, “3 граматичні теми і 200 слів”. Ви чули колись про правило “з’їсти жабу”? Ні, це не обряд посвячення у французи. Для більшості людей жаби гидкі і бридкі. Вони не викликають бажання почухати їхнє пузико чи сказати “А хто тут у нас такий милий?”. Тому логічно, що йдеться про щось таке, що робити не хочеться, але треба. Найважчі справи потрібно ставити у пріорітети в порядку їхньої важкості або важливості. Це як я в дитинстві – спочатку робила домашнє завдання з математики, щоб потім спокійно жити далі і виконувати інші уроки.

3. Контролюйте, вимірюйте, оцінюйте
Хто більше доб’ється результату: атлет, який щодня займається попри лінь, погоду або настрій чи той, хто дозволить проспати, прогуляти тренування і з’їсти велику гавайську піцу в Domino’s? Так само і Ви – не жалійте себе. А легше це робити, якщо Ви: а) маєте 2 – 4 людей, яким будете розказувати про свої досягнення. Погодьтеся, гавайська піца в  Domino’s не така вже й смачна, якщо на тебе в цей час дивляться 8 очей! Також для того, щоб говорити про свої досягнення, треба мати спосіб їх виміряти. Для цього існує план на 12 тижнів. Чому саме 12 тижнів? Якщо писати план, скажімо, на рік, стає дуже зручно відкладати все на грудень. Натомість при плануванні на 12 тижнів Ви і грудень стаєте набагато ближчими, тут у вас із дедлайном повний інтим. Пам’ятаєте вислів про те, що, якби не остання хвилина, так багато речей ніколи не було би зроблено? А що, якщо ці останні хвилини помножити кінець кожного з 12 тижнів? Тоді від вашого інтиму з дедлайнами будуть народжуватись справді відчутні результати. Тому в кінці кожного тижня треба підводити підсумки,а також спілкуватися з тими самими власниками 8 очей, які не даватимуть Вам спуску! Дайте список слів, які хочете вивчити, дружині, чоловіку, мамі, найкращому другу, консьєржці або, кінець кінцем, – своєму начальнику. Коли вони триматимуть в свох руках таку довіру до себе, вони точно не забудуть вас питати, як там ваші лексичні успіхи і чи пам’ятаєте ви, як англійською буде слово “підтримувати”. Я ж, коли була у своєї подруги “контрольором на півставки”, змушувала її присідати, поки вона вчить слова. Знаєте, це діє. Пам’ять після 20 присідання різко покращується і запам’ятовування відбувається в рази швидше ;)

4. І… відпочиньте
Замість того, щоб писати текст в довжину з Московський міст, я просто пораджу Вам переглянути останню частину  мультфільму “Аліса в Країні чудес”, де власне присутня оця філософія часу, важливості його цінування і розумного використання. Ніщо мене ще так не переконувало в цьому, як цей мультфільм. Я вже згадувала про жаб (французи їх точно їдять чи це вже стало стереотипом?). Це глобально збереже Ваш час, якщо спочатку Ви зробите найважливіші справи, потім малозаплановані, а потім – УВАГА! – відпочинете! Ага, це не автовиправлення якогось іншого слова. У додатку на телефон Fabulous для формування звичок є дуже важливий пункт після кожного виконання якогось завдання – take your time to celebrate (що таке to take time можна дізнатись на ФБ сторінці English Monsters). Отже, святкуйте кожне досягнення – і добре Вам буде.

Атлет виграв змагання, наречені мали дуже круте весілля, математику я більше не вчу і, головне, – моя подруга тепер дивиться фільми англійською. Отже, те, що колись здавалось неможливим, стане реальністю сьогодні. Лише майте впертість це робити. І нехай прибуде з Вами сила!

Світлана Левандовська
Автор:
Світлана Левандовська